Panel çit- Tel Çit nedir? 

Günümüzde panel çitler bahçe çitleri konusunda devrim yaratmıştır. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle bahçe duvarlarından bizi kurtarmasını örnek gösterebiliriz. Ağır, zahmetli, gün ışığını kesen bahçe duvarlarını kimse tercih etmiyor artık. Öte yandan tahta çitler daha az zahmetli olmasına rağmen yine de panel çit veya tel örgü kadar avantajlı değildir. Panel çitler genellikle 2,5 cm aralıklarla galvanizli ve pvc kaplı bir çubukla birbirlerinin aralarına kaynatılmış 1-3 metre ebatlarındadır. Bu paneller aralıklarla yerleştirilen, yere sabitlenmiş demir direklere vidalanır. Böylece istenilen alan çitle çevrelenmiş olur. Fakat ortamdaki ışığı veya görüntüyü kesmeyen bir çit sistemidir bu. Eğer isterseniz çitleri aralıksız filelerle destekleyebilir veya sarmaşık, ağaç gibi peyzaj etkenleri ile kapatabilirsiniz.

Montajı oldukça kolay olan panel çitler kurulduktan sonra herhangi bir bakım gerektirmez. Paslanmaz galvanizle kaplı demir çubukları pvc veya özel bir boya ile kaplı olduğu için yağmurdan ve nemden etkilenmez. Neredeyse 20 yıllık bir ömürleri vardır. Güneş ışığı da panel çitleri herhangi bir biçimde etkilemez.

Panel Çitlerin Bakımı

Panel çitlerin bakım gerektirmediğini söylemiştik. Fakat eğer ki vidalama sistemleri gevşer veya yerinden sökülürse, basit bir anahtar veya matkap yardımı ile onları sıkıp mukavemetlerini artırabilirsiniz. Eğer az çok anlıyorsanız panel çitleri taşıma, sökme işlemlerini kendiniz bile yapabilir veya ek alan oluşturabilirsiniz. Bunun dışında tozlanan panel çitlerinizi tazyikli su ile yıkamaktan başka herhangi bir bakım işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Biz Marmara Tel Çit olarak uzun yıllardır tel örgü, tel çit, jiletli tel, dekoraçim ve çit konusunda aklınıza gelebilecek bütün imkanlarla hizmet vermekteyiz. Dolayısıyla bu konuda büyük bir tecrübeye sahibiz. Özellikle dikkat ettiğimiz konu ise panel çit ara direklerini yere sağlam monte etmektir. Böylelikle çitlerin sağlamlığı uzun yıllar boyunca korunmuş olur. Aynı zamanda birinci sınıf hırdavat kullanmakta çitlerin montajının uzun yıllar sağlıklı kalmasında büyük bir etkendir.

Eğer size panel-tel çit yaptırmaya karar verdiyseniz ve dürüst, ilkeli ve aynı zamanda ucuz bir firma ile çalışmak istiyorsanız mutlaka iletişim sayfamızdaki numaramızdan veya [email protected] adresinden bizimle iletişime geçiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir